Čím je recyklovaný papier výnimočný?

Recyklovaný papier má vysokú mieru belosti a skvelú schopnosť potlače. Z pohľadu kvality a šetrnosti nášho životného prostredia je jednotkou, ak spĺňa normy a je vyrobený zo 100% recyklovaných zložiek.

Prečo si zvoliť recyklovaný papier

  • Tento papier je oveľa bledší ako ostatné reckylované papiere.
  • vynikajúcu nepriesvitnosť (opacitu) a výbornú priehľadnosť
  • Ak obsahuje 100% použitie papierového odpadu, môžeme ho považovať za pravý reckylovaný papier.
  • Je ideálnym kandidátom z hľadiska kvality a šetrenia životného prostredia.

Eko friendly papier aj do tlačiarne

Reckylovaný papier je väčšinou vhodný aj do laserových tlačiareň, faxov a kopírenských strojov a je presne to pravé pre ekologicky zmýšľajúcich spotrebiteľov.

Papier značky Xerox sa môže využiť aj pri atramentovej tlači, poskytuje skvelú tlačovú kvalitu a dokonca si získal ekologické certifikáty s názvom Nordic SwanBlue Angel. Keďže sa nebieli chlórom a je vyrobený len z vybraného odpadu, ľahko sa docieli jeho vysoká belosť.

Ekologické certifikáty:

  • Nordic Swan – ekologická značka udeľujúca na základe prísnych kritérií, materiál využitý pri výrobe produktu musí byť energeticky šetrne spracovaný, výroba musí dodržiavať prísne emisné limity
  • Blue Angel – najstaršia ekologická značka na svete, produkty, ktoré získajú toto označenie, musia zaručovať šetrnú výrobu, pri ktorej nesmú byť využité žiadne nebezpečné chemické látky

Zdroj foto: silnaspinka.sk

Má aj svoje negatíva

Eko papier má dnes vyššiu kvalitu ako inokedy. Výrobné procesy potrebné pre výrobu papiera sú veľmi energeticky náročné a preto sa odporúča používanie recyklovaného papiera. Aj keď je skvelou možnosťou, ktorá chráni životné prostredie, má aj svoje nedokonalosti. Energia, ktorú je potrebné pre odstránenie atramentu a iných prídavných prvkov (napríklad farbivá, lepidlá), často vytvára omnoho viac uhlíkových emisií ako pri produkcii klasického papiera.

Aj Silná Spinka je eko

Napriek tomu, že je Silná Spinka zameraná na kancelársky priemysel, myslí na životné prostredie a snaží sa podporovať používanie recyklovaného papiera či iných recyklovaných kancelárskych pomôcok (zošity, archívne boxy, obálky, samolepiace bločky a iné).

A ako ste na tom vy, zmýšľate ekologicky?