Prečo sa oplatí investovať do skartovačky?

Skartovačky sú nevyhnutnou súčasťou mnohých firiem a domácností, ktoré chcú ochrániť svoje údaje a zabrániť tak krádeži a zneužitiu citlivých dát. Dnes trh ponúka veľa možností a nájdete na ňom rôzne značky a modely týchto zariadení. Čo je dôležité vedieť pri ích výbere?

Tipy pri výbere skartovača

Kúpu skartovačky by ste si mali dobre premyslieť. Predovšetkým je dôležité vedieť, aké typy dokumentov a ako často ich budete skartovať. Na začiatok sa tak dostávame k faktorom, ktoré uľahčia vaše rozhodnutie: 

  1. Kapacita skartácie - čím je vyššia kapacita skartácie, tým viac práce skartovačka vykoná v kratšom čase.

  2. Miesto používania - kupujete skartovačku do kancelárie alebo na doma? S tým úzko súvisí počet osôb, ktoré ju budú používať a počet listov, ktoré budú vďaka nej skartované.

  3. Druh dokumentov pri skartácii - niekedy možno potrebujete zoskartovať iné veci ako papier, napríklad CD alebo DVD disky, niektoré skartátory majú aj takú funkciu.

  4. Úroveň zabezpečenia – nezabudnite si pozrieť stupeň utajenia, môže ísť o rozmedzie stupňa 1 až do stupňa 5 - maximálna úroveň zabezpečenia.

  5. Typ skartácie - existujú dva typy skartácie deliace sa na základe spôsobu rezu. Prúžkový rez je na rozdiel od krížového rezu menej bezpečný, pretože poskytuje len základnú ochranu dokumentov. Vyznačuje sa tenkými prúžkami papiera (max. šírka 6 mm). Skartovačky s krížovým rezom sú bezpečnejšie, ale na druhej strane sa zase plnia pomalšie.


Dobrá investícia sa vždy vráti

Niekedy vyššia cena neznamená hneď zaručenú kvalitu. Pri skartovacích zariadeniach je rozumný krok na začiatku investovať viac a šetriť peniaze v budúcnosti. Ak sa rozhodnete pre kvalitný skartátor, na začiatku môže ísť samozrejme o vyššiu sumu než ste čakali. Tá sa vám neskôr vráti v podobe dlhej životnosti vybraného výrobku a možnosti jeho opravy aj po niekoľkých rokoch.


Kvalita a služby na prvom mieste

 

                                         Skartátor od výrobcu HSM
 

Skartovačky značky HSM sú vysoko kvalitné stroje. Ide o nemeckú značku, ktorá okrem skartovačiek dodáva aj náhradné diely. Čím sa líšia od iných značiek? Niekedy sa môže stať, že sa niečo pokazí práve, keď skončí záručná lehota. Zákon schválnosti predsa každý veľmi dobre pozná. Skartovacie stroje od výrobcu HSM je však možné opraviť počas 12 rokov! Áno čítate správne. Preto v prípade, že sa vám po 2 rokoch pokazí, nie je nutné ju vyhodiť. A to znie určite veľmi lákavo.