Lakové, permanenté alebo špeciálne? Ako si správne vybrať?

Lakové edding popisovače

Lakové edding popisovače sa používajú na profesionálne značenie v priemysle. Sú ideálne na značenie priehľadných aj tmavých materiálov, pretože sú dostatočne krycie. Rovnako veľmi rýchlo schnú a majú vysokú odolnosť voči svetlu, oderu a vode. Môžu byť vhodné pre popis dekoračných predmetov alebo zdobenie vianočných darčekov. Takisto je možné ich značenie v priemysle na transparentné materiály a rovnako na materiály s hladkým povrchom, akým je napríklad sklo. Ako je na tom náplň? Napríklad priemyslové lakové popisovače značky Edding zahŕňajú tuš na báze laku. Ich zloženie neobsahuje toluén ani xylén.

Pernamentné edding popisovače

Tieto popisovače nachádzajú svoje široké spektrum využitia napríklad v administratíve pre popis zakladačov, fóliových dosiek a iných materiálov. Ide o popisovač s permanentným atramentom, ktorý je vodeodolný a je možné ho upraviť vďaka liehu. S permanentnými  popisovačmi môžete písať na väčšinu povrchov, ich atrament je založený na alkoholovej báze.

Pernamentné a súčasne lakové?

Permanentný a zároveň lakový popisovač je všestranný pomocník vhodný na širokú škálu povrchov. Prakticky sa dá použiť všade – dekorácia v domácnosti, či označovanie súčiastok v priemyselnej výrobe.

Vhodné aj do veľmi špecializovaných fabrík, automobiliek

Potrebujete vysoko kvalitné popisovače vhodné na plasty, sklo, drevo alebo kov? Skvelým tipom sú lakové popisovače do výroby od značky Edding 750. Ich najväčšou prednosťou je veľmi vysoká odolnosť proti oderu na takmer každom povrchu (až na pár výnimiek) a teplovzdornosť do 400°C, no niektoré farby sú viditeľné až do 1000°C. Prúd tušu si môžete regulovať vďaka ventilu a šírka popisovača sa pohybuje v rozmedzí 1-2 mm.

Bohatá ponuka farieb

                                                               Foto: silnaspinka.sk

Pri popisovačoch máte naozaj z čoho vyberať. Naša ponuka zahŕňa mnohé farebné varianty, preto si tú svoju farbu nájde určite každý. Okrem farieb sú k dispozícii rôzne druhy, značky, typy hrotu a balenia – možnosť objednania viacerých kusov.

Tip: Ku popisovačom si nezabudnite pozrieť aj atramentovú náplň.