Čistenie domu a kancelárie: Ako zefektívniť čas?

Jar je obdobím mnohých zmien - zima končí, kvety kvitnú, dni sa zahrievajú. Po dlhej dobe je čas vrátiť sa späť do akcie a aký je lepší dôvod pre fyzickú aktivitu, než začať doma s upratovaním? Samozrejme nikto nechce stráviť celý deň doma alebo v kancelárii v peknom počasí. Zostavte si preto harmonogram upratovania počas dňa prípadne týždňa. Môžete napríklad začať s najťažšími úlohami, ako je čistenie okien znečistených po zime. Neskôr môžete pokračovať poumývaním podláh za odsunutým nábytkom a ďalšími aktivitami.

Myslite „ekologicky“

Pre dokonalé čistenie zabudnite na tradičné, agresívne a vysoko znečisťujúce čistiace prostriedky.  Pracie a dezinfekčné prostriedky, ktoré sa denne používajú na čistenie domácnosti sú plné chemických látok, ktoré môžu vážne poškodiť okolité prostredie. Zvlášť škodlivé sú biocídy. Pred nákupom pracieho či čistiaceho prostriedku si pozorne prečítajte etiketu a naučte sa odlíšiť všetky škodlivé produkty pre životné prostredie. Ak kvôli týmto produktom trpí prostredie, to isté bude robiť aj vaše telo. Dlhodobé vystavovanie sa agresívnym chemickým látkam môže viesť ku vzniku rôznych typov ochorení. 

Je dôležité všetko vyčistiť, ale netreba zabúdať na ochranu životného prostredia. Na dnešnom trhu nájdete už veľké množstvo 100% organických a ekologických dezinfekčných prostriedkov. Dokonca si niektoré prostriedky viete pripraviť aj sami. Doma máte všetko, čo potrebujete: ocot, obyčajná voda a sóda bikarbóna sú dokonalými pomocníkmi v boji proti škvrnám.

Prečo aj my v Spinke volíme ekologické prostriedky?

Ekologické prostriedky sú zvyčajne vyrobené z rastlinných olejov a zložiek. Ich používaním môžeme výrazne ovplyvniť svoje zdravie, pokožku a rovnako aj stav vodných zdrojov. Eko-friendly prostriedky sa do prírody dostanú prostredníctvom odpadových vôd, ale na rozdiel od agresívnych prostriedkov sú biologicky odbúrateľné a  šetrné k našej pleti. Navyše za ekologické prostriedky nemusíte zaplatiť vysoké ceny. Napríklad rada od značky Frosch je cenovo dostupná a ponúka rôzne druhy prostriedkov na umývanie riadu, kúpeľne, podláh a mnohé ďalšie.