Hromadná a certifikovaná skartácia dokumentov ako správny krok

Profesionálna skartácia je efektívny prostriedok zaručujúci ochranu dokumentov v tlačenej forme. Existuje veľké množstvo materiálov, ktoré môžu byť dnes zneužité. Vďaka certifikovanej skartácii účtovných dokumentov, elektronických zmlúv a dát si zabezpečíte, aby vaše záležitosti týkajúce sa firmy alebo obchodu zostali naozaj internými a nedošlo k ich zneužitiu z tretej strany.

Čo všetko je možné skartovať?

  • papierové obaly, archívne krabice
  • všeobecné dokumenty
  • dokumenty s vysokým stupňom utajenia
  • dokumenty s dlhou povinnosťou arcivácie
  • iné cenné dokumenty

Spinka v roli sprostredkovateľa skartácie

Poskytujeme službu likvidácie archívu a skartácie aj dôverných dokumentov obsahujúcich citlivé informácie. S dokumentmi zaobchádzame spôsobom, ktorým garantujeme maximálnu ochranu dokumentov a ich diskrétnosť. Dokážeme zabezpečiť v dohodnutom čase nádoby a ľudí, ktorí odnesú zaplombované dokumenty a následne bezpečne zlikvidujú. Potom vystavíme certifikát o skartácii.

Ako prebieha proces skartácie?

Na výber máte dva druhy skartácií:

  1. Skartácia záznamov–preprava materiálov do likvidačného centra v uzamknutých kontajneroch, úschova materiálov na základe najvyšších bezpečnostných predpisov až do procesu likvidácie, skartácia podľa normy DIN 32757-1 (stupeň č.3 „dôverný“)
     
  2. Skartácia dôverných záznamov–možnosť prítomnosti zástupcu zákazníka počas celkového presunu dokumentov na miesto skartácie (až do stupňa č. 5 „prísne tajné“), dodanie certifikátu o skartácii, ktorého súčasťou je nereprodukovateľnosť záznamov na základe slovenských a medzinárodných štandardov, možnosť vytvorenia kamerového záznamu z procesu skartácie

Obidva procesy sa vykonávajú v uzavretom obehovom systéme. Spolupracujeme s likvidačným centrom IronMountain Slovakia, kde prebieha celková likvidácia. Toto centrum je akceptované štátnym archívom a po celý čas skartácie je plnohodnotne zabezpečená ochrana vašich údajov.

Tip od nás na záver: Ak sa  rozhodnete pre skartáciu a likvidáciu dokumentov, je dobré si ich pre istotu uložiť aspoň v elektronickej forme. V prípade, že by ste tieto dokumenty potrebovali neskôr z akéhokoľvek dôvodu, nájdete ich v elektronickom archíve.

V prípade akýchkoľvek otázok alebo cenových ponúk, nás neváhajte kontaktovať.

Zdroj foto: pixabay.com