Magnetické tabule a flipcharty sú stále „in“

Magnetické tabule a flipcharty sú stále veľmi efektívnym pomocníkom v kancelárii, škole, na univerzitách, v divadlách alebo iných zariadeniach. Dokonca bývajú aj súčasťou domácností.

Ľahšia organizácia práce?

Magnetické tabule sa používajú ako pomôcka pri plánovaní prezentácie alebo na zapísanie si rôznych myšlienok. Ocenia ich najmä ľudia, ktorí majú často rôzne stretnutia, porady, teambuildingy alebo branstormingy, či už v práci alebo v škole.

Kvalitné tabule by mali byť odolné voči škrabancom a mali by sa jednoduchšie udržiavať. Na výber sú buď tabule s magnetickým alebo keramickým povrchom, ale vizuálne sa od seba nijako nelíšia. Na obidvez nich je možné písať fixkami. Samozrejme ide o fixky určené na biele tabule. Aký je medzi nimi rozdiel?

Keramický povrch

Keramické tabule sa vyznačujú magnetickým povrchom, na ktorý je nanesená keramická vrstva. Ich prednosťou je dlhá životnosť a vysoký level mechanickej aj chemickej odolnosti. Tieto tabule sú ideálne v prípade intenzívneho používania a častého mazania, takže v školách, na univerzitách, prednáškových učebniach alebo v školiacich miestnostiach.

Lakovaný povrch

Lakované tabule sú na rozdiel od keramických vhodné skôr na príležitostné využívanie, pretože nevynikajú tak odolným povrchom. Môžu sa objaviť stopy po šmuhách alebo zvyšné časti od popisovačov. Tento druh tabúľ je vhodný napríklad do čakární alebo do domácnosti, kde nebude frekvencia písania a mazania tak intenzívna.

Je dôležitý aj výber rámu?

Tabule s magnetickým povrchom sú zvyčajne zasadené do hliníkového rámu, ktorý sa vyznačuje zaoblenými plastovými rohmi. Hliníkový rám sa hodí do každej miestnosti a jeho údržba je jednoduchá.Súčasťou rámu by mala byť aj odkladacia lišta na fixky.

Flipcharty– skvelá pomôcka pre úspešnú prezentáciu

Flipcharty sú stále vhodné pri prezentovaní v menších konferenčných a pracovných priestoroch, či zasadačkách aj napriek moderným počítačovým systémom. Ich výhodou je jednoduché skladovanie a prenos. Vďaka konštrukcii ich môžete jednoducho presúvať kdekoľvek a môžete si vybrať medzi magnetickým a nemagnetickým povrchom (forma papiera).

Uprednostňujete pohodlnejšiu prezentáciu? V prípade potreby nájdete v ponuke aj flipcharty s vysúvacími ramenami, zobrazené nižšie na obrázku. Čo sa týka fixácie, najčastejšou formou je kovový stojan, ale môžu byť zafixované aj na stojane na kolieskach alebo byť samostatné.


               Flipchart s vysúvacími ramenami

Jeden tip na záver

Hľadáte kvalitu za dobré ceny? Magnetické tabule a flipcharty od značky Legamaster uľahčia váš čas a poskytnú lepšiu orientáciu pri práci. V ponuke tohto výrobcu je aj skladacia tabuľa, ktorá môže byť riešením šetrenia času a zároveň financií.

K tabuliam si môžete doobjednať aj príslušenstvo, napríklad držiak na popisovače, popisovače, magnety či čistiace prípravky a iné.