Sú kompatibilné laserové tonery rovnako spoľahlivé ako originály?

Ste majiteľom laserovej tlačiarne? Potom táto otázka určite prebehla po rozume aj vám. Originálne tonery sú často drahšou záležitosťou a preto hľadáme lacnejšie alternatívy. Existuje niekoľko možností – zakúpiť si kompatibilné tonery poprípade repasované tonery. Zaručia kvalitnú a spoľahlivú tlač?

Ako si správne vybrať

Stala sa tlač neoddeliteľnou súčasťou dňa vo vašej práci? Náplne v nej sa veľmi rýchlo míňajú. Ani sa nenazdáte, kedy sú opäť prázdne a treba ich vymeniť. Pri laserových tlačiarňach sú náplňou takzvané tonerové kazety. Na trhu nájdete buď nové originálne tonery, alebo kompatibilné teda neoriginálne tonerové kazety. Aký je medzi nimi rozdiel?

V čom vynikajú originály?

Originálne tonery sú vyrábané výhradne len pre značku tlačiarne a sú pre zákazníkov vďaka tomu atraktívnejšie. Vynikajú najmä kvalitou tlače, pretože sú vyrábané z kvalitných materiálov. Na druhej strane sú nákladnejšou položkou a nie sú veľmi priaznivé k vašej peňaženke. Niekedy má originálny laserový toner takú cenu ako samotná tlačiareň – no nemusí to tak byť vždy a Spinka je dôkazom.

Kompatibilné laserové tonery

Pri výbere tonerov je možné uvažovať aj o neoriginálnych kompatibilných tonerových kazetách. Kompatibilné tonery vyrába neznačkový výrobca a preto sú lacnejšie. Aj napriek tomu sú tieto tonery určené pre tie isté tlačiarne ako tonery od značkového výrobcu.

Nevýhodou je, že v niektorých prípadoch kompatibily nemusia hneď správne komunikovať s tlačiarňou. Výrobcovia tlačiarní sa často bránia používaniu kompatibilných tonerov používaním čipov alebo patentov. Pri výbere náplne vezmite do úvahy aj tento fakt.

Aký je medzi nimi rozdiel z pohľadu výkonnosti?

Čo sa týka kvalitatívnych vlastností, obidva typy náplní dosahujú rovnakú výkonnosť a porovnateľné parametre. Jediný veľký rozdiel medzi kompatibilnými a originálnymi tonermi je už spomínaná cena. Kompatibily fungujú na rovnakom princípe ako originálne kazety. Môžete si zvoliť čierne alebo farebné tonery. V prípade zakúpenia kompatibilu u seriózneho predajcu by ste mali dostať aj niekoľkomesačnú záruku.

Spinka vám ponúka široký výber tonerov

V našej ponuke nájdete veľké množstvo rôznych typov originálnych aj alternatívnych tonerových kaziet. V prípade originálov ponúkame značky ako Dell, Canon, HP, Samsung a iné.  Na prvom mieste je u nás spokojnosť našich zákazníkov. Objavte s nami kvalitnú tlač za skvelé ceny!

zdroj: bigstockphoto.com