Podľa čoho si vybrať kvalitné pokladničné pásky a termokotúčiky?

Pokladničné pásky vs. termo pásky

Ku klasickým pokladniam patria obyčajné pokladničné pásky. V ponuke môžu byť pokladničné pásky jednovrstvové, dvojvrstvové, či papierové kotúčiky s farbiacou páskou (NCR). Termokotúčiky sú vhodné na použitie do platobných terminálov a pokladní s termotlačou.

NCR často označované aj ako 1+1 NCR znamená dve pásky v návine, kedy druhá je väčšinou žltá (môže byť aj biela). Druhá páska obsahuje špeciálnu vrstvu, ktorú zabezpečuje samotná tlač. Na prvú pásku tlačí ihličková tlačiareň s použitím farbiacej kazety.


Nepodceňte výber papiera

Dôležité je však myslieť na kvalitný výber papiera – zabezpečí spoľahlivú a kvalitnú tlač a v prípade termokotúčikov predĺži životnosť tlačovej termohlavy.

K dispozícii môže byť napríklad:

  • Biely papier – používaný pri jednoduchších typoch pokladní, registračných pokladní alebo kalkulačiek
  • Termocitlivý papier – ide o papier s termocitlivým povrchom vhodný pre rýchlu tlač zabezpečenú tlačiarňou bez použitia farbiva
  • Samoprepisovacia páska – pásky disponujúce samoprepisovacou vrstvou pre zhotovenie jednej kópie dokladu

Vďaka Spinke termo kotúčiky aj s vlastnou potlačou

Spinka má prichystanú bohatú ponuku pokladničných kotúčikov rôznych rozmerov a typov. Dokonca na základe vašich požiadaviek vám dokážeme vyrobiť termo kotúčiky na mieru a s vlastnou potlačou.

Termo pásky sú vyrobené z vysokokvalitného papiera značky KOEHLER 55g/m2, ktorý garantuje v prípade správne zvoleného skladovania čitateľnosť záznamu až 5 rokov. Sú využívané napríklad na výrobu pások do meracích prístrojov, cestovných lístkov, parkovacích automatov alebo v zdravotníckych zariadeniach.

V ponuke je možné zakúpiť si aj balenie 5 alebo 10 kusov, či väčšie balenie 60 a 120 kusov kotúčikov. Stačí si len vybrať ten správny rozmer a typ pásky.