Výbava mladej kancelárie a čo by rozhodne nemalo chýbať v každej novej kancelárii?

Moderné pracovisko by malo po novom poskytovať niekoľko zón. Súčasný trend prináša so sebou spojenie viacerých funkcií a priestorov. Kancelária by mala obsahovať miesta pre samostatné sústredenie sa, stretávanie sa s tímom, ale zároveň aj miesto pre relax a stravovanie.

V aktuálnej digitálnej dobe by mal mať navyše každý zamestnanec k dispozícii výškovo nastaviteľný stôl s ergonomickou kancelárskou stoličkou a skrinkou so šuplíkmi. Ak hľadáte kvalitný kancelársky nábytok, môžete si prezrieť aktuálny katalóg.

Openspace – áno či nie?

„Openspace“ koncept sa v poslednej dobe rozšíril veľmi rýchlo po celom svete a stáva sa tak súčasťou čoraz viacerých firiem na Slovensku. Šetrí priestor, poskytuje ľuďom rovnocenné podmienky pre prácu a zároveň má aj pozitívny dopad na náklady pre zamestnávateľa. Nie každý je s týmto priestorom stotožnený a vidí v ňom benefity.

Existujú však mnohé tipy, ako dosiahnuť úspešné fungovanie otvoreného pracoviska. Jedným z riešení je vyčlenenie už spomínaných špeciálnych zón či tichých miest, kde by mohli zamestnanci byť naplno sústredení a ničím nerušení.

Zeleň ako súčasť interiéru

Ani pri zariaďovaní kancelárie netreba zabudnúť na správnu voľbu dekorácii. Jej vzhľad a atmosféru v nej môžete oživiť napríklad vďaka zeleni, ktorá ulahodí oku a zároveň motivuje zamestnancov pri práci. Prepojenie interiéru s prírodou podľa odborných štúdií dokáže znížiť stres a zvýšiť koncentráciu či pozornosť. Ľudia tak môžu dosiahnuť na pracovisku pocit šťastia a spokojnosti. Zelené a machové steny sú najnovším hitom objavujúcim sa nielen v korporátnych firmách, ale aj v menších moderných priestoroch.

Pohodlie pre návštevy

Pri vybavovaní kancelárie treba myslieť na viac vecí. Jednou z nich je aj to, aby bola reprezentatívna a bolo v nej možné usadiť návštevu. Ak viete, že budete očakávať viaceré návštevy a ak to dispozícia umožní, nezabudnite umiestniť do kancelárie kreslo a konferenčný stolík pre pohodlné usadenie.