Výber školskej tašky pre prvákov

V súčasnosti trh ponúka tašky rôznych druhov, tvarov, dizajnov a pohybujú sa v rôznych cenách. Výber školskej tašky vôbec nie je taký jednoduchý ako sa na prvý pohľad môže zdať. Mali by ste sa zamerať na kvalitu, životnosť produktu, zdravotné a praktické hľadisko, váhu a rozmery.

Budete voziť dieťa do školy autom? Potom nie je až také nevyhnutné kupovať anatomicky tvarovanú školskú tašku alebo batohpretože ju nebude nosiť na chrbte tak často. Pre správny vývin dieťaťa je anatomické tvarovanie veľmi dôležité. V prípade, že bude dieťa chodiť autobusom alebo pešo,nájdite pre neho ľahkú tašku, ktorá nezaťaží chrbát.
 

Čo by mala taška spĺňať?

  • Pevné dno a anatomické tvarovanie
  • Byť vyrobená z kvalitného materiálu
  • Bezpečnosť dieťaťa
  • Reflexné prvky a výrazné farby
     

Originálny dizajn a motívy

V posledných rokoch sa výrazne rozšíril sortiment školských batohov a tašiek. Mnohé z nich prichádzajú s rozličnými motívmi detských postavičiek alebo superhrdinov ako Spiderman, Transformers či Superman. Tieto batohy však môžu byť o niečo drahšie. Pre starších žiakov majú školské tašky prichystané rôzne „vychytávky“ (úchytku na skateboard, špeciálny priečinok na notebook, zabudované napojenie na hudobné slúchadlá a iné.)


Odporúčame overené značky

Školské batohy značiek PulseHerlitz spĺňajú aj tie najprísnejšie kritéria z pohľadu bezpečnosti, kvality či dizajnu. Preto sú jednými z najobľúbenejších značiek u rodičov a ich detí.

Ponúkajú:

  • Top kvalitu
  • Originálne motívy
  • Bezpečnosť je na prvom mieste
  • Reflexné prvky vpredu aj vzadu

V ponuke buď klasické alebo anatomicky tvarované batohy

Tip: Batohy značky Pulse označené ako 2in1 navyše obsahujú priehradky na notebook, audiokonektor, vrecko na mobil, slnečné okuliare či organizér na drobné veci – čo sa môže zísť v budúcnosti.Vďaka špeciálnemu zipsu je možné tak z jednej tašky mať rovno dve.

Radosť chodiť do školy

Aby sme si to zhrnuli, pri výbere treba myslieť hlavne na dve veci. Prvá, aby bolo dieťa spokojné a nosilo ju s radosťou. Dôležitý je rovnako pohľad zo zdravotného hľadiska – vyberajte takú tašku, ktorá bude čo najmenej zaťažovať detskú chrbticu.

Tak milé deti, milí rodičia, prajeme  Vám ešte pekný zvyšok letných prázdnin, úspešný výber školskej tašky a výbavy a radostný vstup do nového školského roka :)