Základný zoznam školských pomôcok


Školská taška
Jednou z najdôležitejších vecí, ktorú bude každý školák určite potrebovať je školský batoh alebo školská taška. Prváčikovia už majú zrejme tašky nachystané. U starších žiakov je pre istotu dobré skontrolovať či taška nie je poškodená, nepára sa a bude školáka sprevádzať aj ďalší rok. V našej ponuke nájdete okrem iných aj anatomicky tvarované školské batohy s rôznymi motívmi a farebnými prevedeniami.


Peračník
Deti, najmä prváčikovia, sa veľmi radi pýšia novým peračníkom s obľúbenými motívmi. Výber je dnes ozaj široký a treba vybrať taký, aby mal z neho školák čo najväčšiu radosť.

Písacie pomôcky a zošity
Prváčik zvyčajne dostane presný zoznam písacích potrieb, ktoré bude potrebovať. Väčšinou sú to dve plniace perá, farebné perá, ceruzky, pastelky, guma na gumovanie, strúhadlo na ceruzky a pravítko. Starší žiaci budú potrebovať kružidlo, uhlomer a ďalšie špeciálne pravítka.


Úbor na telesnú výchovu
K povinnej výbave do školy patrí aj súprava na telesnú výchovu. Mala by obsahovať tepláky, cvičky alebo tenisky, tričko s krátkym rukávom a ponožky. Nezabudnite aj na vrecko, v ktorom môže školák tieto veci nosiť.


Iné pomôcky
Pri školákovi by ste mali myslieť aj na prezuvky. Dieťa v nich bude tráviť veľa času, takže by mali byť kvalitné. Venujte preto ich výberu dostatočnú pozornosť. Prezuvky by mali mať tiež svoje vlastné vrecko. Starší žiaci budú pravdepodobne potrebovať aj kalkulačku, ktorá im ušetrí kopec času pri výpočtoch.

Niektorí rodičia zvyknú kupovať deťom aj praktický box na desiatu a fľašu na pitie.

Ako sa zorientovať v zošitoch?
Prváčikovia sú na začiatku často ešte veľmi zmätení. Musia si zapamätať mnohé veci a na rozdiel od starších žiakov si ešte nedokážu prečítať názov predmetu na zošite. Aby ste mu uľahčili orientáciu, na každý predmet mu môžete vybrať zošit s iným motívom - skúste prispôsobiť obrázok pri voľbe predmetu. Pomôcť môžu aj farebné obaly, štítky a menovky.


Náš tip na záver
Dôležité je, aby sa Vaše dieťa cítilo spokojné a tešilo sa do školy. Nechajte ho, nech sa pri výbere školských pomôcok zapojí a ukáže svoju kreativitu. V škole sa mu bude isto ľahšie pracovať s pomôckami, ktoré sa mu páčia.