Ergonomická stolička ako základ

Základným pravidlom pri sedavom zamestnaní je tá pravá voľba kancelárskej stoličky alebo kancelárskeho kresla. Pri akejkoľvek nevhodnej polohe naše telo trpí a dlhé každodenné sedenie má výrazný vplyv na chrbticu, kĺby aj svalstvo. V prípade ignorovania tejto skutočnosti môže byť otázkou času, kedy dôjde k bolesti alebo prípadným komplikáciám. Výberom kvalitnej stoličky s možnosťami prispôsobenia zabezpečíte, že vaše telo bude mať správne držanie. Stolička by mala v prvom rade umožniť nastavenie na sedacej ploche, prípadne nastavenie spodnej časti operadla. Správne nastavenie stoličky napomáha ku zdravému sedeniu a odľahčuje nielen chrbticu, ale aj ostatné časti tela ako sú panva, bedrá alebo kríže.

Nezabudnite na deti

Častou zabúdanou vekovou kategóriou sú deti. V dnešnej dobe rovnako trávia za počítačom množstvo hodín a dlhé sedenie má vplyv na ich chrbticu. Vzhľadom na rýchly vývin chrbtice sú však najrizikovejšou skupinou a preto je potrebné pri výbere stoličky klásť väčší dôraz.

Elegancia a jednoduchosť

Ďalším z kritérií pri výbere stoličky je jednoznačne dizajn. Jedným zo špičkových svetových výrobcov nábytku a kancelárskych stoličiek je Nowy Styl Group, ktorý spolupracuje s viac ako 20 svetovými dizajnérmi a ponúka naozaj obrovské množstvo kvalitných a zároveň moderných stoličiek.

Nowy Styl predstavuje elegantné kancelárske stoličky určené pre dlhé hodiny práce v kancelárii. Výrobca myslí aj pre tých náročnejších, pretože je možné si vybrať si aj stoličku s originálnym operadlom a pokročilým mechanizmom robia prácu efektívnejšiu a pohodlnejšiu.